EVALD OKAS MUUSEUM NÄITUSED SUVEKOOL KURSUSED HAAPSALU KLAASIPÄEVAD
in english
Evald Okase Muuseum
Uudiste arhiiv
Raamatu "Okas ja Käbi" esitlus

PRESSITEADE

Okas ja KäbiNeljapäeval, 31. mail esitles kirjastus SE&JS raamatut "Okas ja Käbi" (Evald Okase impressioonid ja Käbi Laretei novell).

Koostajalt Laine Randjärvelt pärinev tekst raamatu tagakaanel iseloomustab hästi seda unikaalset väljaannet: ""Raamatus "Okas ja Käbi" sisalduvat on lihtsate sõnadega võimatu kirjeldada. Sestap seda ei teegi. Siin nähtavat ja loetavat võiks ehk iseloomustada järgmiselt – ekspressiivsed impressioonid pildis ja sõnas.
Nad on samasse ajastusse kuuluvad, ent erinevas elukeskkonnas kujunenud loojad – muusikust kirjanik Käbi Laretei ja kunstnik Evald Okas. Ent olenemata oma ainupärasest ja võrreldamatult erinevast keelest on nad neis miniatuursetes sõnumites hämmastavalt ühesugusel sagedusel. Olles aukartustäratavalt kõrges eas väljendavad nad erootilisi mõtteid, unistusi, lootusi, fantaasiaid nooruslikult, avalalt, siiralt ja ehk veidi naiivseltki. Tehes seda jõuliselt ja häbenemata. Naudinguga.
Jah. Küll nemad juba teavad, kuidas need asjad siin elus on.
Olenemata ajastust ja ajast."

Kirjastaja Sirje Endre: "Evald Okase impressioonid on valminud tema viimastel eluaastatel. Käbi Laretei novell "Tuneesia" (esialgse pealkirjaga "Tuneesia päevik") on kirjutatud aastatel 2010–2011. Nii Okase visandid kui ka Laretei novell avaldatakse esimest korda siinses raamatus."

Raamatu "OKAS ja KÄBI" kujundas Andres Tali.

Info: Sirje Endre, tel. 50 48 942, sejs@sejs.ee

Evald Okase Muuseum | Karja 24, Haapsalu | eo.muuseum@gmail.com