EVALD OKAS MUUSEUM NÄITUSED SUVEKOOL KURSUSED HAAPSALU KLAASIPÄEVAD
in english
Evald Okase Muuseum
Uudiste arhiiv
EVALD OKASE MUUSEUM AVAB X SUVEHOOAJA

Laupäeval, 2. juunil kell 17.00 avab Evald Okase Muuseum Haapsalus suveperioodiks taas külastajatele uksed. Suvehooaega alustatakse väljapanekuga Evald Okase loomingust ning kunstnike dünastia Nagelid näitusega "Cosa Nostra".

Käesoleval suvel täitub muuseumil kümnes tegutsemisaasta, mida tähistatkse mahuka näitusega Evald Okase töödest.
Evald Okas osales eesti kunstiloos ligi 80 aastat. Tema loomingut iseloomustab ülimalt mitmekesine ampluaa. Kunstniku läbi ajastute ulatuv looming on jäädvustanud oma aega ja kaasaegseid, aga ka arengukäike ja murranguid, mida eesti kunst poole sajandi jooksul on läbi elanud. Olulisel kohal E. Okase loomingus on naisfiguurid. Tema töödel võib näha naisi läbi poolsajandi: teatraalsed naised, portreed, varjamatult erootilised naisaktid, tütarlapsed maailmalinnade tänavapildist, eksootilised naisartistid.
Portreežanri ja figuratiivsete kompositsioonide kõrval on E.Okast alati paelunud ka linnakeskkond ja arhitektuur.
Rohkelt tuntust ja tunnustust kogunud kunstnik oli loominguliselt aktiivne kuni viimaste eluaastateni. Kunstniku hilislooming on sügavalt isikupärane, täis jõudu, kirge ja ootamatuid visuaalseid mõttearendusi.
Evad Okas oli üks kauaaegsemaid Eesti Kunstiakadeemia professoreid, emeriitprofessor, Eesti Kunstnike Liidu ja Firenze Kunstide Akadeemia auliige.
Evald Okase Muuseumi teise korruse näitusesaalides avatav ekspositsioon annab ülevaate erinevate perioodide käigus loodud töödest. Esindatud on maalid, joonistused, graafika ja objektid.

Muuseumi galeriis avataval näitusel "Cosa Nostra" esitletakse nelja autori töid. Väljapanekul esitletakse kunstike dünastia Kalju, Lemming, Karl-Kristjan Nageli ja Tiiu Rebase maaliloomingut. Ekspositsiooni põhirõk on uutel või seninägemata töödel jaotudes Evald Okase Muuseumis sõltumatuteks ruumikooslusteks. Näha saab nii Pallase-aegset impressionistliku looduskäsitlust ( Kalju Nagel, 1918-2005 ) kui 70-ndate hüperrealismi koolkonna ja 90-ndate mänguliselt dekonstrueeritud tahvelmaali esindaja Lemming Nageli valitud töid. Lisaks 90-ndate põlvkonna maalikunstnike Tiiu Rebase ja Karl-Kristjan Nageli uuem kunst.

Väljapanek Evald Okase loomingust jääb avatuks augusti lõpuni, näitust "Cosa Nostra" on võimalik külastada 23. juunini.

2. juunil alguse saav Evald Okase Muuseumi suvehooaeg on mitmekesine. Kolmel suvekuul eksponeeritakse muuseumi galeriis näituseid, tähistatakse klaasikunstnik Kai Koppeli juubelit väljapanekutega "Klaas I" ja "Klaas II", toimub rahvusvaheline rakukeraamika ja pakutrüki workshop ning viiakse läbi kunstikursusi täiskasvanutele ja lastele.

Tere tulemast Evald Okase Muuseumisse!

Evald Okase Muuseum | Karja 24, Haapsalu | eo.muuseum@gmail.com