EVALD OKAS MUUSEUM NÄITUSED SUVEKOOL KURSUSED HAAPSALU KLAASIPÄEVAD
in english
Evald Okase Muuseum
Uudiste arhiiv
EVALD OKASE MUUSEUMI SUVEKOOL 24.07. - 31.07.2009

2009. aasta Suvekooli kursused on täis ja registreerumine lõppenud.
Kohtumiseni Suvekoolis!

Suvekool on Evald Okase Muuseumi suvine koolitusprogramm täiskasvanutele. Osaleda võivad kõik huvilised olenemata eelnevast kunstialasest ettevalmistusest.

Registreerumine
Osaleda soovijal palume eelnevalt registreeruda e-maili teel: eo.muuseum@gmail.com või mari.roosvalt@artun.ee või helistada telefoninumbril 55 140 39. Kursustest osavõtjate arv on piiratud, ühes grupis maksimaalselt 12 inimest, graafikakursusel 10 inimest. Kohapeal võimalik ööbida (ühises ruumis, madratsil põrandal, võimalik kasutada WC-d ja dushiruumi), 1 öö maksumus 80 EEK.

Kursuste eest tasumine
Suvekooli kursused on tasulised, osavõtu maksu tasumise tähtaeg muuseumi arvele on
17. juuli 2009. Muuseumi arveldusarve: 221022264616, Swedbank.
NB! Kursusel mitte osalemise korral muuseumi arvele laekunud osavõtu tasusid tagasi ei maksta.

 

Kursustest:

24.07.-26.07. - akrüülmaal, juhendaja professor Tiit Pääsuke
24.07. algus kell 14.00. Teistel päevadel kell 12.00. Kursusel on võimalik osaleda kahel järjestikusel päeval (24.07 ja 25.07.) või ühel päeval (26.07.). Täpsem info registreerumisel.

Kursusel omandatakse teadmisi akrüül- või  õlivärvi tehnikatest ja natuurist maalimisel ning lahendatakse juhendaja poolt püstitatud loov ülesanne maalikunsti vahenditega.
Kursuse maht(üks päev) : 4 h
Kursuse maksumus (üks päev): 300 EEK

27.07.-28.07. kell 12.00 - Haapsalu vanalinna joonistamine, juhendaja Matti Pärk
Kahepäevase kursuse sisuks on Haapsalu vanalinna joonistamine. Kursuslased õpivad väheste vahenditega paberil edasi andma vanale kuurortlinnale iseloomulikku miljööd: tänavad, sisehoovid, aiad jm. Joonistamiseks kasutatakse sütt, 2-3 värvi ning pliiatsit.
Samuti arendab kursus perspektiivitunnet ja oskust kujutada pildil esemeid ruumiliselt.
Kursuse maht(üks päev): 4h
Maksumus (üks päev): 250 EEK

29.07.-30.07. kel 12.00- Graafikakursus, juhendaja Kaisa Puustak
Kahepäevasel kursusel tutvutakse metalligraafika pinnasöövitustehnikaga. Teemaks on väikeseformaadiline graafiline leht või eksliibris Haapsalu teemadel (näit. Valge Daam). Kuna tegevus toimub E. Okas Muuseumis, õpitakse tundma vanameistri vastavat  graafikat ja eksliibriseid, proovitakse kasutada samu võtteid.
Esimesel päeval tehakse kavand, valmistatakse ette plaat, söövitatakse. Teisel päeval toimub trükkimine. Kui tõmmised on  kuivad, signeeritakse nad ja võetakse koju kaasa.
Kohapeal on olemas trükipress, vaskplaadid, hape, värvid, lakk jms töövahendid. Soovitav on kaasa võtta veidi sügavtrükipaberit, tööpõll,  latekskindad, puuvillast trikookaltsu ja - hea tuju!
Kursuse maht (üks päev): 5h
Maksumus (üks päev): 350 EEK

31.07. kell 12.00- Aktijoonistus, juhendajad Kaisa Puustak ja Evald Okas
Nelja tunni jooksul (sisaldab kohvipausi) joonistatakse professionaalse modelli järgi naisakti. Eesmärk on saavutada vahetu, spontaanne suhtumine ja tulemus, püüda kinni hetke meeleolu. 
Lühiajalised visandid erinevatest asenditest. Võib kasutada nii joonistussütt, värvilist kuivpastelli, tushi ja pintslit, markerit, pastapliiatsit, värvi- või grafiitpliiatsit jms.
Paberi võib ise kaasa võtta, kriidipaber (tushi ja markeri jaoks) on olemas kohapeal, samuti on mõnevõrra pliiatseid-sütt jms.
Kursuse maht (üks päev): 4h
Maksumus (üks päev): 300 EEK

Suvekooli kursuseid on võimalik osta ka paketina. Pakett sisaldab osavõttu kõigist kursustest:
Akrüülmaal (12h)
Haapsalu vanalinna joonistamine (8h)
Graafika (10 h)
Aktijoonistus (4h)
Paketi hind: 2200 EEK (34 h)

Evald Okase Muuseum | Karja 24, Haapsalu | eo.muuseum@gmail.com